Časté dotazy

Pro snazší orientaci a přehled o praktickém průběhu realizace čištění uvádíme soupis nejčastěji kladených otázek našimi zákazníky.

Pod koberci máme dřevěnou podlahu, dojde při čištění k jejímu promočení?

Ne, profesionální hloubkové čištění probíhá v celé délce vlasu po horní stranu osnovy koberce. Spodní strana osnovy zůstane suchá.  Zkušení pracovníci naší firmy a výkonná profesionální technika zajistí, aby došlo k dodržení tohoto pravidla.

Takové nebezpečí spíše hrozí v případě, kdy si zákazník půjčí přístroj (extraktor) nižší výkonnostní úrovně z půjčovny a bez znalostí technologie se pustí do čištění sám. Ve snaze dosáhnout co nejlepšího výsledku pak silně promáčí koberec až pod osnovu. Nedostatečný výkon přístroje pak nedokáže odsát všechnu tekutinu z koberce, což je nezanedbatelný problém. Výrazná vlhkost v prostoru mezi osnovou koberce a podlahou velmi obtížně a dlouze dosychá, nehledě na nebezpečí tvorby různých druhů plísni a bakterií...

Svěřte proto hloubkové čištění do rukou profesionální firmě, která se postará o správný průběh a kvalitu čištění.

Čistíte koberce a čalounění i ve vlastních prostorách?

Ano, včetně odvozu i dovozu. Čištění realizujeme v naší provozovně na adrese Mezírka 7, Brno - střed. Zde zakázky i přebíráme a předáváme zákazníkům. Nabízíme též odvoz i dovoz na adresu zvolenou zákazníkem. Datum i čas předání a vyzvednutí koberců je ovšem nutné předem dohodnout telefonicky nebo emailem.

Co je nutné připravit před čištěním?

K čištění budeme potřebovat pouze zásuvku s 220V, přístup ke zdroji čisté vody (ne dešťová) a volnou plochu, která má být vyčištěna.

Musí si zákazník koberce nebo čalounění před čištěním vaší firmou vysát?

Není to nutné. Předpokládáme sice, že pro čištění je již koberec nebo čalounění zbaveno hrubých nečistot, ale jsme schopni je sami odstranit.

Zůstává po čištění koberec/ čalounění mokrý(é) ?

Ne, pouze vlhký(é).

Jak dlouho koberec (čalounění) vysychá?

Řádově v hodinách, v ideálních podmínkách i 30 minut po vyčištění. Obecně však nelze dobu jednoznačně určit, neboť je závislá na několika faktorech. Těmi jsou klimatické podmínky v místnosti, materiál, výška a hustota vlasu.

V prostorách, kde koberec nebo čalounění dosychá, doporučujeme zajistit teplotu nad 20°C a odvětrání.

Kolik času čištění zabere?

Doba čištění je závislá na míře znečištění. Při standardním znečištění lze orientačně počítat s 30 m2 za hodinu, křeslo 10-15 minut, trojmístná sedačka 20-30 minut.

Nemohu zajistit odklizení veškerého nábytku z koberce, je možné čištění i tak realizovat?

Samozřejmě ano. Drobnější kusy nábytku si je schopen náš pracovník sám vhodně přesunout, stěhování metrákové skříně po nás, prosím, nechtějte :-). V praxi velmi často čistíme koberce zastavěné nábytkem, který by bylo náročné přemísťovat. Nábytek s podstavami přímo na zemi se čistí kolem a pod ten, který stojí na nohách ve výšce 20cm a výše, se lze dostat hubicí extraktoru.

Jste schopni odstranit veškeré skvrny?

S politováním nutno konstatovat, že ne. Přestože jsme v drtivé většině těchto malých soubojů úspěšní, odstranit jakoukoliv skvrnu schopni nejsme. Především se to týká syntetických barev a lepidel, jejichž odstranění si vyžaduje použití velmi agresivních chemických látek, kterým zřídka odolá barva i materiál čištěného koberce (čalounění).