Metody čištění koberců a čalounění

V praxi užíváme nejúčinnější metody čištění. Preferujeme princip čištění koberců a čalounění "namokro", při kterém zákazník nemusí mít obavy o promáčení podlahy pod kobercem či jiných předmětů. Po čištění zůstává v tkanině pouze zbytková vlhkost, která dosychá pouze několik hodin a lze ji srovnat s vyždímaným prádlem z pračky. Pracujeme pouze s profesionální technikou a ekologickými čistícími prostředky. K dosažení co nejdokonalejších výsledků našich služeb využíváme následující metody čištění:

suché vysávánísuché vysávání odstranění skvrn, plísní a roztočůpředčištění kartáčová metodakartáčové čištění extrakční metodaextrakční čištění ochranná impregnaceochranná impregnace

Optimální kombinaci metod a užití čistících prostředků stanovujeme individuálně v závislosti na materiálu, míře znečištění a v neposlední řadě i kondici (stáří) čištěné tkaniny.

 

Suché vysávání

metdry-smallJde o základní metodu čištění koberců a čalounění, kdy je tkanina zbavena hrubých nečistot a je připravena k dalším čistícím procedurám. Tak jako ve všech ostatních případech je podstatný výkon přístroje (vysavače) a též dokonalé odfiltrování vzduchu, jenž vysavač vypouští.

 

Předčištění - odstranění skvrn, roztočů apod.

V rámci tohoto procesu aplikujeme na tkaninu speciální chemické prostředky, které dle svého účelu odstraní požadované skvrny, plísně, bakterie či roztoče. Po tomto kroku vždy následuje proprání extrakčním čištěním - tepováním.

 

Kartáčové čištění

metkar-smallV praxi využíváme strojního (rotačního) i ručního kartáčování. Hustotu i tvrdost jednotlivých kartáčů volíme na základě čištěného materiálu. Kartáčové čištění provádíme zpravidla u silně znečištěných koberců (čalounění).

 

Extrakční čištění (tepování)metextr

Tato nejúčinnější a přesto velmi šetrná metoda čištění koberců a čalounění je pro naši firmu základní metodou v oblasti našich služeb. Při procesu dochází k tlakovému vstřikování čistícího prostředku do tkaniny a jeho následnému odsání do sběrné nádoby. Vlákno tkaniny je takto propráno a regenerováno. Koberec i čalouněný nábytek je po čištění vlhký a dosychá několik hodin. Doba je závislá na materiálu a klimatických podmínkách v místnosti. Extrakční čištění je vhodné k efektivnímu čištění většiny materiálů koberců i čalounění.

 

Ochranná impregnace

Impregnace tkaniny speciální látkou pro zajištění ochrany vlákna před znečištěním kapalného i pevného původu.